Cainiao Network

Cainiao Network (Cainiao Network Technology Co., Ltd.) firma logistyczna założona 28 maja 2013 roku. Jest częścią grupy Alibaba Group. Szacuje się, że jest jednym z największych starów w Chinach.

Cainiao jest firmą technologiczną mocno zakorzenioną w branży logistycznej. Innowacyjne inteligentne rozwiązania technologiczne sprawiają, że Cainiao jest wstanie oferować swoje usługi klientom na całym świecie. Jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami logistycznymi, jakie stawia rynek e-commerce na całym świecie. Cainiao ustanowiło nowe ścieżki w dziedzinie globalnej logistyki, dzięki czemu produkty AliExpress są w stanie docierać do klientów na całym świecie.

cainiao

AliExpress

AliExpress to serwis sprzedażowy należący do Alibaba Group, uruchomiony w kwietniu 2010 roku. Platforma odróżnieniu do alibaba.com jest poświęcona sprzedaży detalicznej. Dostawcami produktów na platformie są firmy z całego świata, ale głównie z Chin. Produkty z AliExpress docierają niemal do wszystkich krajów świata.

Założycielem platformy jest Jack Ma. Wspólnie z żoną i 17 innymi współpracownikami rozpoczął projekt Alibaba Group, który miał na celu utworzenie strony poświęconej sprzedaży internetowej – konkurencyjnej dla eBay i Amazon.

Obecnie AliExpress działa jako platforma e-commerce łącząc sprzedawców z odbiorcami na całym świece. Asortyment, który posiada AliExpress, to ponad 100 milionów produktów podzielonych na 13 kategorii. Na platformie można dokonać płatności używając wielu różnych form płatniczych mi. BLIK, karta płatnicza, Przelewy24. Rozliczenia są prowadzone w USD EUR PLN i wielu innych walutach. Strona obsługiwana jest w wielu językach.

Każdego kupującego na stronie AliExpress.com obejmuje okres ochronny. W tym czasie konsument ma prawo zgłosić brak zamówionej paczki lub niezgodność przedmiotu z opisem.